۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ خرداد
مدیریت دانشگاهی با حضور رئیس سابق دانشگاه لومیر لیون فرانسه
ارسال شده در تاریخ 1397/09/14
ساعت 18:08

مدیریت دانشگاهی با حضور رئیس سابق دانشگاه لومیر لیون فرانسه

صبح امروز کارگاه آموزشی مدیریت دانشگاهی با همکاری آژانس دانشگاهی فرانسه زبان(AUF)، مرکز همکاری های علمی و بین المللی و معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی برگزار شد.

این کارگاه در سالن همایش های بین المللی در تاریخ 14/09/97 برگزار شد. در ابتدا دکتر پریچهر حناچی مدیر همکاری های بین المللی دانشگاه ضمن خیرمقدم به روسای دانشکده ها، معاونین و مدیران گروه های آموزشی، جلسه را با معرفی مدرس کارگاه پروفسور اریک فرومان آغاز نمودند، درادامه دکتر مهدی سیف برقی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی ضمن اشاره به این مهم که دانشگاه الزهرا درحال پیوستن به دانشگاه های نسل سوم است، اضافه کردند که بحث تحصیلات و پژوهش مرتبط با نسل اول و دوم دانشگاه ها می باشد و دانشگاه الزهرا با راه اندازی مرکز رشد قدم هایی به سمت کارآفرینی برداشته است و تک جنسیتی بودن دانشگاه را یک فرصت قلمداد کردند و به اهمیت بحث رتبه بندی دانشگاه ها در سال های اخیر در ایران اشاره نموده و علت آن را در این نکته تلقی کردند که دانشگاه ها در ایران مجموعه هایی مستقل به حساب نمی آیند و در ایران تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت دارند.

مدرس کارگاه پروفسور اریک فرومان رئیس پیشین دانشگاه لومیر لیون فرانسه، راهکارهای ارتقا کیفیت مدیریت راهبردی آموزش عالی در دانشگاه های معاصر را به بحث گذاشتند.

محورهای این کارگاه آموزشی عبارت بودند از:

      - نیاز به تطابق با شرایط جدید ملی و جهانی

      - تطابق ماموریت های سه گانه سنتی دانشگاه ها با الگوهای جدید آموزش عالی

      - پیشرفت های پایدار اما دیریاب مورد نیاز

این کارگاه به صورت ویدئو کنفرانس برای دیگر دانشگاه ها از جمله شعبه ارومیه همزمان ارائه گردید.

درمجموع 57نفر از روسا، معاونین و مدیران گروه های آموزشی در این کارگاه شرکت نمودند. دکتر ناظریان از دانشگاه فنی و حرفه ای، دکتر برادران حقیر مدیرکل پژوهش دانشگاه امام صادق(ع)، دکتر رحمتی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر میربها از سفارت فرانسه ازجمله شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی بودند.

ارسال کننده:
تعداد بازدید:68
تصاویر مرتبط:

  • 1_0
  • 1_1
  • 1_2
  • 1_3
  • 2_0
  • 2_1

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
دانشگاه الزهرا
 تهران،خيابان ونك،ده ونك ، دانشگاه الزهرا(س)،معاونت آموزشي دانشگاه الزهرا كدپستي : 1993893973
تلفن : 982188044040+ فاكس : 982188067895+
 Amuzesh[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.