۱۳۹۹ چهارشنبه ۲ مهر
معاونت آموزشي:
نشست اعضاي هيات علمي پيماني با اعضاي هيات رئيسة دانشگاه الزهرا
نشست اعضاي هيات علمي پيماني با اعضاي هيات رئيسة دانشگاه الزهرا
معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه الزهراء(س)، با هدف هدايت و هماهنگ سازي فعاليتهاي آموزشي، پژوهشي و فرهنگي اعضاي هيات علمي جوان در راستاي اعتلاي دانشگاه و ارتقاي فردي آنان در طي مسير حرفه اي اقدام به برگزاري دو نشست صميمانه ميان اعضاي محترم هيات علمي پيماني و اعضاي محترم هيات رئيسه دانشگاه نمود.

نشست اول روز دوشنبه مورخ 24/07/96 از ساعت 15:30 لغايت 18:30 با حضور اعضاي هيات علمي پيماني حوزة علوم انساني شامل دانشكده هاي علوم اجتماعي و اقتصاد، علوم تربيتي و روانشناسي، تربيت بدني و علوم ورزشي، ادبيات، الهيات، هنر و نيز اعضاي هيات علمي پژوهشكده زنان برگزار گرديد و نشست دوم روز دوشنبه مورخ 22/08/96 از ساعت 16 لغايت 18:30 با حضور اعضاي هيات علمي حوزة علوم پايه و فني و مهندسي شامل دانشكده هاي علوم زيستي، علوم رياضي، فيزيك-شيمي و فني و مهندسي برگزار شد و موضوعات ذيل مورد بحث قرار گرفت.

سرپرست محترم دانشگاه سركار خانم دكتر ملانظري هدف از اين دو نشست را انتقال خط مشي ها و سياستهاي آموزشي ، پژوهشي و فرهنگي دانشگاه الزهراء(س) به همكاران جديد برشمردند. چنانكه فرصتي فراهم شود تا اعضاي جوان دانشگاه تلاشها و فعاليتهاي حرفه اي خود را در راستاي ارتقاي فردي و اعتلاي سطح دانشگاه برنامه ريزي و هدف گذاري نمايند.

خانم دكتر ملانظري به تدوين برنامه راهبردي دانشگاه به همت اعضا و همكاران دانشگاه الزهراء(س) در سال 93 اشاره نمودند و بر هدفمندي تمامي برنامه ها در راستاي تحقق برنامه راهبردي دانشگاه تاكيد فرمودند و از اعضاي هيات علمي جوان دانشگاه درخواست كردند تا با مراجعه به سايت دانشگاه در جريان برنامه ها و سياستهاي كلان دانشگاه قرار گيرند.

در ادامه برنامه ريزي در راستاي تحقق دانشگاه كارآفرين يكي از آرمان هاي اصلي دانشگاه بيان نمودند و با توجه به فضاي رقابتي موجود بر ضرورت بين المللي سازي دانشگاه در راستاي ايفاي نقش مناسب در اقتصاد مقاومتي تاكيد كردند و جهت گيري صحيح در توليدات علمي را چنانكه گره گشاي مشكلات كشور باشد، وظيفة يكايك اعضاي هيات علمي دانشگاه بيان نمودند.

سرپرست دانشگاه بر آمادگي مسئولين براي استفاده از نظرات همكاران در زمينة موانع و مشكلات موجود با هدف برنامه ريزي و اقدام در راستاي رفع آنها تاكيد فرمودند.

نماينده نهاد مقام معظم رهبري جناب آقاي دكتر خان بيگي به روز بودن اساتيد در علومي كه تدريس مي نمايند و تدريس خوب و با كيفيت آنان را امري بسيار مهم و موثر دانستند كه به ارتقاي معنويت در دانشجويان كمك مي كند.

ايشان توصيه نمودند تا اساتيد جوان در كنار تدريس به مسائل ديني و سياسي نيز بپردازند و با شركت در مناسبات مذهبي، مشوق دانشجويان در اين زمينه باشند. همچنين ضمن تاكيد بر كيفيت دوره هاي معرفت افزايي و دانش افزايي، شركت در اين دوره ها را موثر و مفيد دانستند.

معاون محترم آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه جناب آقاي دكتر سيف به بيان اهداف دانشگاه در حوزة آموزش و تبيين سياستها و برنامه ها در همين زمينه پرداختند. ايشان بين المللي سازي، حركت به سوي بين رشته اي ها و برنامه ريزي در راستاي تحقق دانشگاه نسل سوم را به عنوان اولويتهاي آموزشي دانشگاه بيان فرمودند.

همچنين اطلاعات لازم را در تعيين خط مشي حرفه اي اعضاي هيات علمي، به ويژه در زمينة ارتقاي مرتبة اعضاي هيات علمي بيان نمودند تا همكاران جوان با آگاهي كامل براي ارتقا و اعتلاي خود و دانشگاه برنامه ريزي و هدف گذاري نمايند

معاون محترم پژوهش و فناوري دانشگاه جناب آقاي دكتر اردوخاني اهداف، سياستها و برنامه هاي دانشگاه را در حوزة پژوهش بيان فرمودند و برضرورت هدف گذاري و برنامه ريزي يكايك اساتيد براي فعاليتهاي پژوهشي در كنار انجام وظيفة آموزشي تاكيد كردند و پژوهش هدفمند را يكي از الزامات اساسي براي اعتلاي نام دانشگاه و ارتقاي فردي اعضاي هيات علمي بر شمردند.

دبير محترم هيات اجرايي جذب دانشگاه سركار خانم دكتر سازور نيز به بيان اطلاعاتي در خصوص روند تبديل وضعيت اعضاي هيات علمي پرداختند.

معاون محترم اداري و مالي دانشگاه نيز به بيان اطلاعات لازم در خصوص مسائل اداري و امكانات رفاهي اعضاي هيات علمي پرداختند.

مدير محترم برنامه ريزي و توسعه آموزشي دانشگاه جناب آقاي دكتر مسعودي نيز به بيان اطلاعات لازم در خصوص امور اعضاي هيات علمي، خصوصاً روند تمديد قرارداد اعضاي هيات علمي پيماني پرداختند.

در پايان اين دو نشست اعضاي محترم هيات رئيسه دانشگاه به سوالات حاضرين پاسخ گفتند.
تاریخ:
1396/10/16
تعداد بازدید:
2683
منبع:
فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن:
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان ونک،ده ونک ، دانشگاه الزهرا(س)،معاونت آموزشی دانشگاه الزهرا کدپستی : 1993893973
تلفن : 982188044040+ فاکس : 982188067895+
 Amouzesh[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.