۱۳۹۹ چهارشنبه ۲ مهر
آشنایی با فرصت های بین المللی آموزش عالی
آشنایی با فرصت های بین المللی آموزش عالی
آشنایی با فرصت های بین المللی آموزش عالی
بسمه تعالی

سومین نشست تخصصی دهه سرآمدی آموزش با معرفی عناوین برنامه های این نشست توسط دکتر پریچهرحناچی مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهراء(س) و دبیر نشست آشنایی با فرصت های بین المللی آموزش عالی آغاز نمودند. سپس دکترمحمدرحیم احمدی عضو هیات علمی دانشگاه الزهراء(س) به معرفی آژانس دانشگاهی فرانسه زبان پرداختند. تعداد 900 دانشگاه از 151 کشور عضو آژانس AUF هستند که از این تعداد 75 دانشگاه از 15 کشور خاورمیانه در این آژانس عضویت دارند. تعداد10 دانشگاه از ایران ازجمله دانشگاه الزهرا عضو AUF می باشند. در ادامه ایشان در مورد شرایط و امکانات آموزشی که این آژانس به دانشگاهای عضو ارائه میدهند، توضیحاتی ایراد نمودند.

این نشست با سخنرانی دکتر احمد کشاورزی نماینده موسسه همکاری های پژوهشی آلمان در ایران(DAAD) ادامه یافت. ایشان به معرفی موسسه DAAD آلمان پرداختند. این موسسه غیرانتفاعی و غیردولتی است اما تامین بودجه آن از بودجه عمومی و دولتی آلمان است. بورس های تحصیلی و پژوهشی، کمک به بین المللی شدن دانشگاه های آلمان و غیر آلمانی که با این موسسه همکاری دارند و ارائه مشاوره به دانشگاه های آلمانی و غیرآلمانی را سه هدف عمده این موسسه برشمردند. وی همچنین به اردوهای دانشجویی و برنامه دعوت از سخنرانان آلمانی در ورکشاپ ها و ... را از برنامه های بین دانشگاهی این موسسه ذکر نمودند.

پس از آن دکتر حناچی به معرفی مدیریت همکاری علمی و بین المللی دانشگاه پرداختند. مجموعه فعالیت های این مدیریت، نحوه و راه های ارتباط با این بخش را بیان نمودندو در ادامه طرح های بین المللی را اجرا شده و در حال اجرای دانشگاه الزهراءرا برای حاضران تشریح نمودند.

در ادامه این نشست دکتر طیبه حسین نژاد عضو هیات علمی دانشگاه الزهراء به ارائه تجربیات سفر و روند اداری جهت همکاری با دانشگاه دوزجه ترکیه پرداختند. این جلسه با پرسش و پاسخ ادامه یافت و در پایان با اهدای لوح تقدیر از میهمانان تقدیر شد. این نشست در سالن بانو پروین اعتصامی در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه الزهرا در تاریخ 4/2/98 از ساعت 8:30 الی 12 با حضور معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه، مدیر برنامه ریزی و توسعه آموزشی دانشگاه، و اعضای هیات علمی دانشگاه الزهراء برگزار گردید.
تاریخ:
1398/02/07
تعداد بازدید:
1761
منبع:
فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن:
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان ونک،ده ونک ، دانشگاه الزهرا(س)،معاونت آموزشی دانشگاه الزهرا کدپستی : 1993893973
تلفن : 982188044040+ فاکس : 982188067895+
 Amouzesh[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.