۱۳۹۹ چهارشنبه ۲ مهر
دانشگاه های نسل سوم با محوریت کارآفرینی و نوآوری
دانشگاه های نسل سوم با محوریت کارآفرینی و نوآوری
دانشگاه های نسل سوم با محوریت کارآفرینی و نوآوری
بسمه تعالی

آخرین نشست تخصصی دهه سرآمدی آموزش با خوش آمدگویی دکتر امیرعلی مسعودی مدیر برنامه ریزی و توسعه آموزشی دانشگاه به مهمانان و حاضران در نشست، آغاز گردید.

در ادامه نشست دکتر رضا منصوری عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف به تحولات فناوری در دانشگاه های جهان و ایران پرداخت و دانشگاه را نهادی دانستند که فرآیند علمی جامعه در آن انجام می شود. ایشان به نقش دانشگاه در بخش صنعت و تجارت پرداختند. دانشگاه ها به تامین نیاز جامعه می پردازند و از این طریق است که کار آفرینی و ثروت در دانشگاه اتفاق می افتد. وی به تحولاتی که در 100 سال اخیر در دانشگاه های جهان رخ داده سخن گفتند و به مقایسه دانشگاه های ایران با دانشگاه های جهان پرداختند.

در ادامه دکتر حسین راغفر عضو هیات علمی دانشگاه الزهراء(س) به نقش دانشگاه ها در تحولات سیاسی و اجتماعی اشاره کردند و به از دست دادن نقش مردمی و اجتماعی دانشگاه های ایران پرداختند. در حال حاضر دانشگاه ها در کنار قدرت و سیاست ایستاده اند و براساس منافع گروه خاص پیش می روند. وی پیامد های اجتماعی آن را زندگی اشرافی بی سابقه و از بین رفتن طبقه متوسط و گسترش طبقه محروم در جامعه دانستند و به نقش دانشگاه ها در کاهش ارزش پول ملی پرداختند.

در پایان این نشست، سخنرانان به پرسش های حضار پاسخ دادند واز طرف معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لوح تقدیری به رسم یادبود به سخنرانان اهدا شد. این نشست در سالن گردهمایی دانشکده علوم اجتماعی و اقتصاد دانشگاه الزهرا در تاریخ 10/2/98 از ساعت 10الی 12 با حضور مدیر برنامه ریزی و توسعه آموزشی دانشگاه و اعضای هیات علمی دانشگاه الزهراء(س) برگزار گردید.

 
تاریخ:
1398/02/11
تعداد بازدید:
1886
منبع:
فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن:
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان ونک،ده ونک ، دانشگاه الزهرا(س)،معاونت آموزشی دانشگاه الزهرا کدپستی : 1993893973
تلفن : 982188044040+ فاکس : 982188067895+
 Amouzesh[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.