۱۴۰۳ جمعه ۲۹ تير

سوالات متداول

- به دانشجویانی که از طریق آیین‌‏نامه استعدادهای درخشان و فرآیند پذیرش بدون آزمون جذب دانشگاه شده باشند، دانشجوی استعداد درخشان گفته می‌‏شود.
- دانشجویانی که با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی تا پایان نیمسال 6 به لحاظ میانگین کل جزء 15 درصد برتر دانشجویان هم‏‌رشته و هم‏‌ورودی خود باشد و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش‏‌آموخته شوند، می توانند در فراخوان پذیرش استعداد درخشان همه دانشگاه های دولتی شرکت کنند و دانشجویانی که با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی تا پایان نیمسال 6 به لحاظ میانگین کل جزء 25 درصد برتر دانشجویان هم‏‌رشته و هم‏‌ورودی خود باشد و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش‏‌آموخته شود، فقط می‌توانند در فراخوان پذیرش استعداد درخشان دانشگاهی که از آن دانش آموخته می شوند، شرکت کنند.
- دانشجویان محترم می توانند جهت اطلاع از رتبه خود به کارشناس آموزش دانشکده مراجعه کنند.
- پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش‏‌آموختگی و صرفاً برای یک بار امکان‌‏پذیر است
- فراخوان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد در سال 1402-1401، در آبان ماه سال 1401 روی سایت استعداد درخشان قرار می گیرد.
دانشجویان ورودی مهر 98 –ورودی بهمن 97 - ورودی بهمن 98 (در صورتی که طی 7 نیم سال تحصیل خود را تمام کنند) در صورت احراز شرایط آیین نامه پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد مجاز به شرکت در فراخوان هستند.
- اطلاع رسانی در خصوص باز شدن سامانه ثبت نام از طریق اطلاعیه های درج شده در سایت استعدادهای درخشان خواهد بود.
- خیر. امکان ثبت نام دستی تحت هیچ شرایطی وجود ندارد.
- تعداد اولویت های انتخاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون، تا 3 رشته است.
- خیر. در صورت پایان فرصت ثبت نام و اعلام اسامی در سایت استعداد درخشان، تغییر اولویت‎ وجود ندارد. تغییر در اولویت‌های انتخابی متقاضی، تنها در صورت خالی بودن ظرفیت در آن رشته و در صورت درخواست رسمی گروه آموزشی از حوزه معاونت آموزشی، قابل بررسی است.
- خیر. در صورتی‎که مشکلی در شرایط اولیه پذیرش نباشد و اسامی اعلام شده در پرتال اینترنتی سازمان سنجش تأیید و نیز تأییدیه هیأت مرکزی گزینش دانشجو دریافت گردد، پذیرش قطعی تلقی می شود.
- متقاضی باید مراحل پذیرش بدون آزمون خود را از طریق اطلاعیه هایی که در سایت استعدادهای درخشان، دائما به روز رسانی می‎شود، پیگیری نماید و تنها در صورت هرگونه مغایرت، ضروری است به دفتر استعدادهای درخشان مراجعه یا به صورت مکتوب به ایمیل اداره استعدادهای درخشان(talents@alzahra.ac.ir) درخواست خود را ارسال نماید.
- اسامی پذیرفته شدگان اولیه از طریق وبگاه اداره حمایت از استعدادهای درخشان به آدرسhttps://edu.alzahra.ac.ir/page-Talent/fa/18/form/pId13132 قسمت اخبار، اعلام خواهد شد. دانشگاه مسئولیتی در قبال اطلاع رسانی از طرق دیگر ندارد.
- متقاضیان باید در تاریخی که اعلام خواهد شد نسبت به انصراف خود از طریق تکمیل دقیق فرم انصراف و ارسال آن از طریق ایمیل talents@alzahra.ac.ir اقدام نمایند..
- در صورتی که افراد پذیرش شده اصلی انصراف دهند و یا از شرایط لازم برخوردار نبوده و حذف شوند، نفرات ذخیره به ترتیب جایگزین می شوند.
- خیر در صورت قبولی با سهمیه استعداد درخشان، دانشجو روزانه محسوب شده و ملزم به پرداخت شهریه نمی‎باشد.
- زمان و چگونگی ثبت نام و مدارک لازم از طریق اطلاعیه های مختلف که در وبگاه استعدادهای درخشان قسمت اخبار درج می‎شود به پذیرفته شدگان اعلام می‎شود که زمان آن اغلب در اواخر مهر ماه میباشد.
- خیر، این دانشجو، دانشجوی ممتاز شناخته می‌‏شود.
- رتبه اولی سهمیه ای است که بر رتبه کنکور کارشناسی ارشد موثر است و رتبه کنکور را تا یک سوم کاهش می دهد . دانشجویانی که بعد از گذراندن تمامی واحد های دوره، رتبه اول هم رشته هم ورودی را کسب نمایند در صورت درخواست خود دانشجو در زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد و انتخاب رشته با پر کردن فرم سهمیه رتبه اولی مندرج در دفترچه انتخاب رشته و تحویل آن به دانشکده در بازه زمانی مندرج در فرم برای تائید، می¬توانند از این سهمیه استفاده نمایند. این سهمیه نیز یکبار قابل استفاده است و در صورتیکه دانشجو برای سال اول(بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی استفاده نکرد) می تواند برای سال بعد استفاده نماید(صرفا سال بعد)
- بله، برای اطلاع از آن می‌‏توانید به وبگاه استعدادهای درخشان دانشگاه الزهرا قسمت تسهیلات حمایتی مراجعه نمایید.
- خیر. تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته‌‏شده بر اساس آیین‎نامه‏ استعداد‎های درخشان مجاز نمی‌‏باشد.
- پذیرش افراد واجد شرایط در همان رشته تحصیلی یا رشته‌‏های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی‏‌ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تأیید شورای آموزشی دانشگاه امکان‏‌پذیر است.
- چنانچه 15 درصد برتر دانشجویان حائز شرایط آیین‌‏نامه استعدادهای درخشان، به دلیل انصراف یا عدم تقاضا، از تسهیلات مربوط استفاده نکردند یا ظرفیت 15 درصد مقطع کارشناسی ‏ارشد رشته ها تکمیل نشد، در این صورت دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفاً ده درصد برتر بعدی همان دانشگاه، با الویت رتبه متقاضیان در آن رشته است.
-این دانشجویان بعنوان دانشجوی دوره روزانه ثبت نام می شوند و از تمام امکاناتی که دانشجویان روزانه بهرمند هستند می توانند استفاده نمایند
- خیر، این دانشجویان مشمول این آیین نامه برای پذیرش در سال تحصیلی 1401نمی‌شوند.

تاریخ به روز رسانی:
1401/07/02
تعداد بازدید:
3109
استعداد درخشان
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان ونک،ده ونک ، دانشگاه الزهرا(س)،معاونت آموزشی دانشگاه الزهرا کدپستی : 1993893973
تلفن : 982188044040+ فاکس : 982188067895+
 Amouzesh[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.