۱۴۰۲ جمعه ۱۱ فروردين

سوالات متداول

- دانشجو نمی‌تواند با کارنامه سبز تغییر رشته و یا انتقال توام با تغییر رشته بدهد ، این کارنامه صرفا جهت اطلاع دانشجو است. دانشجو می‌تواند پس از ارسال کارنامه تغییر رشته و انتقال ( کارنامه محرمانه ) از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور درخواست تغییر رشته خود را به آموزش واحد ارائه دهد.
- در اردیبهشت ماه هر سال با مراجعه به سامانه سجاد وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به آدرس : http://portal.saorg.ir می‌توان درخواست مهمانی خود را ثبت کرد و از شرایط مهمان شدن مطلع شد. در صورت موافقت دانشگاه‌های مبدا و مقصد دانشجو می‌تواند به صورت مهمان مشغول به تحصیل شود. ( اطلاعیه مهمانی هر سال در سایت دانشگاه‌ها قابل مشاهده است )
- دانشجو پس از ورود به سامانه آموزشی گلستان می‌تواند درخواست گواهی اشتغال به تحصیل خود را ثبت کند پس از تایید می‌تواند فرم گواهی اشتغال به تحصیل خود را از دانشکده دریافت کند. دانشجویان بین الملل برای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل لازم است در سامانه گلستان گزینه اشتغال به تحصیل دانشجویان بین الملل را انتخاب نمایند و صرفا با عنوان امور دانشجویان و یا مدیریت همکاری‌های علمی و بین الملل دانشگاه صادر خواهد شد.
- دانشجو متقاضی انصراف از تحصیل ، باید شخصا درخواست انصراف خود را در پیشخوان سامانه آموزشی گلستان ثبت کند. دانشجو مجاز است فقط یک بار و حداکثر تا دو ماه بعد از تاریخ ارائه درخواست، تقاضای انصراف خود را پس بگیرد در غیر این‌صورت بعد از دو ماه حکم قطعی انصراف از تحصیل وی صادر خواهد شد. تصمیم گیری در مورد بازگشت به تحصیل دانشجوی انصرافی بعد از صدور حکم قطعی بر عهده کمیسیون موارد خاص دانشگاه است.
- دانشجو می‌تواند در هر نیمسال تحصیلی حداقل 12 واحد و حداکثر 20 واحد درسی انتخاب نماید.
مدت مجاز تحصیل در دوره کارشناسی پیوسته 8 نیمسال است.
- اگر دانشجویی در درسی بیش از 16/3 ( سه شانزدهم ) جلسات کلاس یا جلسه امتحان پایان نیمسال همان درس غیبت کند نمره آن درس صفر خواهد شد.
- دانشجو می‌تواند در صورت اضطرار، بعد از بازه حذف و اضافه و طبق تقویم آموزشی دانشگاه حداکثر یک درس نظری را در هر نیمسال حذف نماید به شرط آنکه در زمان حذف اضطراری درس، غیبت بیش از حد مجاز نداشته باشد و تعداد واحدهای باقیمانده بعد از حذف اضطراری کمتر از حد نصاب 12 نشود.درخواست دانشجو جهت حذف اضطراری از طریق سامانه گلستان امکان پذیر است.
- دانشجو در آخرین نیمسال تحصیلی برای دانش‌آموختگی و با رعایت سقف واحد های آن نیم‌سال می تواند حداکثر دو درس نظری و یا درس نظری- عملی را در صورت عدم ارائه درس، تلاقی ساعات کلاس و یا درسی را که در نیم‌سالهای قبل گرفته ولی نمره قبولی نیاورده است، با تایید گروه آموزشی به صورت معرفی به استاد در آخرین نیم‌سال با اساتید گروه اخذ نماید.
- مرخصی با احتساب در سنوات : دانشجوی کارشناسی می تواند با رعایت سنوات مجاز تحصیل و موافقت شورای گروه و دانشکده، در دوره کارشناسی پیوسته حداکثر دو نیم‌سال از مرخصی تحصیلی استفاده کند. مدت مذکور جزو سنوات تحصیلی دانشجو محسوب می شود. ثبت درخواست از طریق پیشخوان سامانه گلستان امکان‌پذیر است.

- مرخصی بدون احتساب در سنوات : دانشجو می¬تواند حداکثر دو نیم‌سال از مرخصی بدون احتساب در سنوات (موارد پزشکی یا مشاوره با تایید پزشک معتمد یا مشاور دانشگاه) با تایید شورای آموزشی دانشگاه استفاده کند. درخواست مرخصی بدون احتساب در سنوات بیشتر از دو نیم‌سال، در کمیسیون موارد خاص دانشگاه قابل بررسی است. ثبت درخواست از طریق پیشخوان سامانه گلستان امکان‌پذیر است.
- مرخصی بارداری و شیردهی: مرخصی استعلاجی بارداری و شیردهی برای هر بار زایمان جمعا به مدت 5 نیم‌سال « یک نیم سال قبل از زایمان (استعلاجی بارداری) و چهار نیم سال پس از زایمان (شیر دهی)» است که با ثبت درخواست در پیشخوان سامانه گلستان و بارگذاری مستندات تایید شده توسط پزشک معتمد دانشگاه توسط اداره آموزش دانشگاه بررسی و تایید می¬شود.

تاریخ به روز رسانی:
1401/06/22
تعداد بازدید:
991
امور آموزشی اداره آموزش
آخرین اخبار
'NoData' not found in DataDic
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان ونک،ده ونک ، دانشگاه الزهرا(س)،معاونت آموزشی دانشگاه الزهرا کدپستی : 1993893973
تلفن : 982188044040+ فاکس : 982188067895+
 Amouzesh[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.